LAETRILE, VITAMIINID, ENSÜÜMID ja DIEET
Aprikooosiseemnetuumad on, nagu enamik muid pähkleid ja seemneid, väga toitvad. Teiste neis sisalduvate toitainete seas on ka amügdaliin, mida tuntakse samuti vitamiin B17 nime all. See aine ründab vähirakke, aidates seega vältida vähiteket meie kehades.
Amügdaliinile viidates nimetatakse teda vahel vitamiin B17-ks ja teda leidub nitrilosiidirikastes viljades ja taimedes. Puhastatud, kontsentreeritud kujul nimetatakse teda laetril’iks. Laetrili kasutatakse kui peamist teraapiat, mida toetatakse teiste mürgivabade teraapiate ja hea toitumisega vähipatsientide ravis mõningates kliinikutes.
Vähist hoidumiseks: Dr Ernst T Krebs Jr., biokeemik, kes esimesena sünteesis laetrili (kontsentreeritud amügdaliin) 1950-l, soovitades, et kui keegi sööb seitse-kümme aprikoosiseemet päevas, siis on ta vähist vaba (kui hilisem Tšernobõli mõju välja arvata).
21 sajandi alguses arvatakse, et iga kaheksas naine Ühendkuningriikides saab rinnavähi ja iga neljas mees eesnäärme vähi. Kui teised vähid ka siia juurde lisada, siis ei jää arvatavasti ükski pere puutumata. Seepärast on soovitus süüa 7-10 aprikoosiseemnetuuma (ca 7 gr) päevas terve elu vältel – mis hoiab ära vähi, väga hea uudis tõesti!. NB [1] Aprikoosiseemnetuumad tuleb läbi närida või jahvatada peeneks, puistata toidule või mahla sisse ja ainult 5-6 teelusikatäit jahvatatatud aprikoosiseemneid tuleks ühe korraga ühe tunni sees võtta. [2] Pange samuti tähele, et aprikoosiseemned võivad samuti vererõhku alandada. [3]
Kuidas tavameditsiini vähiravi teeb võrdlusi?
Dr Philip E. Binzel andis välja raamatu9 1994 aastal oma „kogemusest toitumisega vähipatsientide ravimisel“. Ta alustas laetrili ja teiste toitumisteraapiate kasutamisest 1970te keskel oma perepraksises Ohio osariigi linnakeses, USAs. Peale pensionile minekut uuris ta läbi kogu oma praksise dokumentatsiooni alates 1974st aastast kuni 1991 aasta lõpuni. Kõik tema statistikas olevad patsiendid said diagnoosi teistelt arstidelt ja nende diagnoosid olid ära toodud patoloogilistes raportites. Seejärel võrdles ta enda tulemusi Ameerika Vähiliidu tulemustega.10
180 tema uurimisalust, kel oli esmane vähkkasvaja (vähk ühes kohas) ja keda ta uuris enam kui 18 aasta jooksul – neist 87,3% ei surnud vähi läbi. Ameerika Vähiliit ütleb meile, et sellisel varajase vähi puhul, juhul kui on kasutatud kirurgiat ja/või kiiritusravi ja/või keemiat, siis 85% patsientidest surevad sama haiguse läbi 5 aasta jooksul.
108 patsientist, kel oli metastaasis vähk (kaugelearenenud ja levinud vähk), ja keda ta uuris enam kui 18 aasta jooksul – neist 70.4% ei surnud vähki. Ameerika Vähiliit ütleb meile, et metastaasis oleva vähi puhul, kus on varajane diagnoos ja ravi olnud, vaid 0,1% neist patsientidest elab viienda aastani. 21 haiguslugu on toodud ära Dr Binzeli raamatus koos tema poolt kasutatud toitumisraviga.11
Griffin, võtab oma raamatus World Without Cancer (Maailm ilma vähita) kokku kolme arsti tööd - Dr John Richardsoni San Franciscost, keda ta tsiteerib kui kedagi, kes on saavutanud kõrgeimat tervenemise taset laetrili kasutajate hulgas üle terve maailma, Dr Philip Binzelit (keda nimetati ka eelnevalt) ja Dr Ernesto Contrerast, kes asutas vähikliiniku Mehhikos ja koos oma poja Dr Fransisco Contrerasega on ravinud tuhandeid vähipatsiente laetrili ja toitumisteraapiaga. Griffin märgib, et mõlemad, nii Binzel kui ka Richardson raporteerivad ellujäämise tasemest esmase vähiga patsientide puhul 85% ulatuses. Contreras ei sisaldu esmase vähi raportites, arvatavasti seepärast, et inimesed lähevad Mehhiko vähikliinikutesse peamiselt pärast ortodokssete vähiravimeetodite ebaõnnestumist ja kui tavameditsiin ei saa nende heaks enam midagi teha – alles siis on paljud neist patsientidest pöördunud alternatiivravi poole. See seletaks ka, miks Griffini rapoprtites on metastaasiga vähi puhul ellujääjate tase madalam kui Dr Binzelil ülevalpool. Kuid see keskmine ellujääjate taseme näitaja peale vitamiin B17 kasutamist on siiski 150 korda parem kui ellujäämise taseme näit peale ortodoksse ravi kasutamist. See on tõeliselt hämmastamapanev. 12
Kui patsiendid alustasid vitamiin B17 ja toitumisteraapiaga peale esimest diagnoosimist ja kui neil ei ole olnud keemia- ja kiiritusravi, siis Dr Krebs väidab 98% edunäitajaid. Del Rio Hospital Tijuanas väidab peaaegu 100%st edunäitajat puhtas algses seisundis vähi puhul, st. nende puhul, kes ei ole saanud keemia- ja kiiritusravi.
Oasis of Hope Hospital kasutab keemiaravi kui vajalik
Dr Fransisco Contreras, M.D. on kõrgeltharitud ja koolitatud vähiekspert, kes spetsialiseerus kirurgilisele onkoloogiale prestiižikas Esimese Ülikooli, Viinis, Austrias. Ta juhib Oasis of Hope Hospitali Mehhikos, kus konventsionaalset keemiarvi antakse vajaduse korral ja samuti toitumisteraapiaid. Contreras ütleb "On aeg ja koht iga asja jaoks, kaasa arvatud keemiaravi. Ma olen näinud keemiaravi patsiendile kasu toomas, eriti madalas koguse keemiaravi, mis suunatakse otseteed kasvajani. Seda siiski ei tehta alati, ja paljud minu patsientidest võivad tunnistada, et keemiaravi paistab hullemana kui haigus ise.“ Ta jätkab, öeldes: „Onkoloogid mõistavad, et keemiaravi on kõige mürgisem ja kõige vähem efektiivsem ravi üldse. Kuid kuna midagi peab tegema patsiendi heaks, siis paneb frustratsioon tihti keemiaravi paistma ainsa olemasoleva ravina. Seega jätkavad terapeudid toetumist sellele hävitavale ravile, mis piirneb sadistlikuga." (The Hope of Living Cancer Free, lk116st alates).
Dramaatiliselt ülimad tulemused Oasis of Hope Hospitalis
Aalates aastast 1963, on Oasis of Hope Hospitalis ravitud 100 000 patsienti, kaasa arvatud üle 600 patsiendi aastas tänapäeval. 1981 viisid nad selle shaiglas läbi tagasivaatava uurimuse, et üles tähendada viieaastase ellujäämise taset neil ravitud vähipatsientide puhul. On oluline rõhutada, et 95% neist patsientidest tulid neile IV kategooria vähiga peale seda kui tavaravi oli ebaõnnestunud ega saanud enam neid aidata. Neid oli saadetud koju surema.
Kas vitamiin B17 on mürgine? (See on tavaline vale, mida selle vitamiini kohta räägitakse)
Mõned katsed, mis laetriliga on tehtud on läbi viidud seepärast, et testida tema mürgisust, mitte tema efektiivsust. Vitamiin B17 teatakse samuti kui amügdaliini (algselt eraldati seda mõrumandlist – latina keeles: amygdala). Mürgipuudumine amügdaliinis on hästi tuntud, täiesti tunnustatud ja vasturääkimatu fakt üle saja aasta juba. Otto Jacobsen kinnitas oma raamatus Die Glucoside’ 1887 aastal "Amügdaliin ei ole mürgine" ja tõi 99 viidet uurimustest, mis olid tehtud 20 aasta jooksul enne tema raamatu ilmumist.15 Üle saja aasta on farmakoloogia teabeteosed kirjeldanud teda kui mitte-mürgist ainet. Kui võtta hiiglaslikes kogustes, siis võib isegi iga aine olla mürgine, kuid laetrile on isegi suhkrust vähem mürgisem. 16 Seega on küsimus vitamiin B17 mürgisusest kasutamisel ebatavaline, kuna kõik tänapäeva ortodoksses vähiravis kasutatavad ravimid on äärmiselt mürgised.
Hunzade hõim Himaalaja mägedes kasutab aprikoosi seemnetuumasid külluslikult: süües kolme kuu vältel neid värsketena ja kuivatatuna talviti, kus seemnetuumadest pressitakse välja õli, mida kasutatakse küpsetamiseks, kütuseks ja nahahoolduseks. Nende jõukus on määratav igaühe maalapil olevate aprikoosipuude arvu järgi. Tihti elavad nad üle saja aasta vanusteks. Lisaks aprikoosidele sisaldab hunzade dieet tatart, hirssi, lutserni, herneid, laiu ubasid, naereid-kaalikaid, lehtsalatit, idandatud kaunviljalisi ja erinevaid marjasorte. Kõik need, väljaarvatud lehtsalat sisaldavad vitamiini B17. Traditsiooniline Hunza dieet sisaldab kakssada korda enam nitrilosiide kui keskmine ameerika dieet.
NEILE, KEL ON VÄHK: Mõned inimesed on edukalt end terveks ravinud vaid aprikoosiseemne tuumasid süües. Kuid, ja eriti siis kui vähk on metastaasis (laialilevinud), on soovitatav võtta palju kontsentreeritumat vitamiin B17 vormi koos lisandite ja muudetud dieediga, et maksimaliseerida rünnakut vähi vastu.
Kui sööte seemnetuumasid, siis on hea suurendada järkjärgult söödavate seemnete arvu, alustades paarist ja suurendades vaikselt. Kui seemnetuumad töötavad efektiivselt, siis nad vabastavad mürkaineid läbi keha eritusorganite, kaasaravatud nahk - seepärast on kasulik juua rohkesti vedelikku (pidage meeles, et jooksite palju vett: umbes 2-2,5 liitrit päevas oleks soovitatav). Mida rohkem te neid seemneid talute, seda enam on soovitatud viia tarbimine 5 aprikoosiseemneni igas ülevaloldud tunnis, nii umbes 50 seemneni päevas. Seemnetuumad varieeruvad suuruselt: Kalifornia omad on suuremad võrreldes näiteks Hunzade või Lõuna-Aafrika omadega. Kui kasutada väikseid seemneid, siis mõõdu ekvivalendiks peaks olema umbes 3 gr iga ärkveloldud tunni kohta kuni 30 grammini päevas. 1½ teelusikatäit jahvatatud aprikoosiseemnetuumi on umbes 3 grammi.
Lisan siinjuures, et Eestis on vaid Tallinna turul aprikoosi seemnetuumasdid müüa ja needki on viimastel kuudel olnud töödeldud nii, et mõriaine, ehk vitamiin B17 on neist välja aetud... seepärast tuleb seda kraami sisse tuua Iraanist või Aserbaidžaanist või siis Ukrainast kui seal on (Enn Kaljo märkus).
Kokkuvõte: võtke eesmärgiks süüa 1½ teelusikatäis jahvatatud seemnetuumi (näiteks mahlaga segatult või pudru peale raputatult), või 5-6 tervet (läbinäritud) seemnetuuma, kuni 6-10 korda päevas, hoides pausi vähemasti 1 tund iga korra vahel.
On tähtis rõhutada, et hea oleks kui kõhus oleks juba veidi toitu kui sööte suuremas koguses seemnetuumi. Samuti on hea mõte süüa nitrilosiide sisaldavaid puuvilju, nagu aprikoosid, virsikud, pirnid, ploomid, nektariinid, õunad ja kirsid. Iga sellise puuvilja viljalihas on midagi, mis neutraliseerib beta-glükosidaasi üliväikesed jäljed, mis sisalduvad süljes, maos ja seedetraktis ja mis võivad mõnedel põhjustada iiveldust.
Neile, kes said keemiaravi ja kiiritusravi ja kelle immuunsüsteem sai sellega kahjustatud on vajalik muuta oma dieeti ja kasutada toidulisandeid, et ehitada uuesti üles oma immuunsüsteem, aidata vitamiin B17 omastamisele kaasa ja aidata parandada igat kahju, mis on kehale juba raviga tehtud. Tihti tarvitatakse seemnetuumi vitamiin B17 tablettidele lisaks või siis kasutatakse veeni süstitud laetrili. Kui võetakse mõlemaid: nii seemneid kui ka laetrili, siis Dr Krebs soovitab, et vähemasti kaks tundi oleks ühe ja teise võtmise vahel, st. ärge sööge seemneid ja laetrili tablette samal ajal. Kui võetakse laetrili (amügdaliini) megadoose, siis võib süüa seemnetuumi vähem. (Seemnetuumad on toit ja neid võib turvaliselt süüa operatsiooni järgselt, keemia- või ka kiiritusravi ajal.)
NEED, KEL OLI VÄHK JA KELLELE ON ÖELDUD, ET NAD ON NÜÜD PUHTAD VÄHIST: on hea säilitada taset, mis on profülaktilise tarbimise ja aktiivse vähiga võitlemise vahel, süües vahest kusagil 20-30 seemet päevas.
NB! Kui teil on vähk, siis on hea alustada uue toidusedeli ehk dieediga ja võtta looduslike vitamiinide ja seedeensüümide asendajaid ühe-kahe nädala jooksul, enne kui alustate laetrili tablettide või tund tunnilt võetavate aprikoosiseemnete režiimiga, ja alles siis alustada nendega järkjärgult .
Vähiravi koosneb kolmest osast: (1) vitamiin B17, (2) vitaminid ja ensüümid, ja (3) dieet
On soovitatud, et kõige tähtsam on silmas pidada ainsat eesmärki – viia teie kehasse maksimaalne kogus vitamiin B17 lühima võimaliku aja jooksul. Kuid sellele on vaja lisada veel kaks teabeosakest. Esiteks – neile, kel on vähk, ja eriti kui see on laialilevinud, siis võib kaasneda mõni kõrvalnähe, nagu iiveldus ja peapööritus: kui te kõige esimest korda hakkate tarvitama laetrili (vitamiin B17 kontsentreeritud kujul) või aprikoosiseemnetuumi – kui algselt võtate liiga suure koguse. Kui B17 töötab efektiivselt, siis vabastab ta mürkaineid läbi keha eritusorganite, kaasa arvatud naha kaudu – seega on kasulik juua palju. Samuti võib B17 alandada teie vererõhku. Seega on parim koguste järkjärguline suurendamine esimese paari päeva jooksul. Alustades poolest 500mg-st tabletist või ühest seemnetuumast ja juues vett peale (jooge vähemasti 1,5-2 liitrit päevas). Dr Binzel ei alusta oma patsientide puhul neile laetrili andmist kuni nad pole olnud vitamiinide ja ensüümide peal ja on olnud uue dieedi peal vähemasti 10-14 päeva. Seega on väga hea idee suurendada sisse söödavate seemnete või võetavate tablettide arvu järkjärgult 10 päeva jooksul, kohanedes samal ajal multivitamiinide/mineraalide ja teiste toidulisandite võtmisele, mida on soovitatud ja uuele dieedile ja asetleidvale mürkide eritumisele. (Siin on hea tarvitada lisaks C vitamiini suurtes kogustes: ostes neid apteegist – valge purk pealkirjaga VITA C sialdab valgeid C vitamiini tablette – tuleb osta 100 kroonine purk, kus on 100 tabletti, igaüks 500 mg raske. Neid tuleks võtta kaks nädalat järjest, alates 10 tk korraga päevas ja suurendades doosi 60 tk-ni päevas, tehes seda suurendamist 10 kaupa iga päev.... Siis kui olete jõudnud 60 tabletini päevas (neid tuleb võtta tervelt 10 kaupa sisse ja juua tassitäis vett kohe peale, ilma närimata. Siis lähevad nad kiiresti alla. Nad ei tekita mingit kahjulikku nähtu. Vahest mõnel ehk võtavad kõhu lahti...Seegi on organismi puhastav nähtus. Siis tuleks võtta seda kogust 2 nädalat. Ja kui alustada B17-ga, siis tuleks vähendada C vitamiini jällegi 10 kaupa kuni 6 tabletini päevas. Kellaaeg ei ole siin oluline. Tähtis on, et kõht oleks tühi, siis on effekt suurem. Peale C vitamiini võtmist ja vee joomist võib poole tunni pärast ka puuvilju süüa – eelistada tuleka alati kodumaiseid õunu, pirne ja muid taolist ja süüa ainult kodumaist aedvilja – ja teha neist mahlu (kasutades kodust elekrtilist mahlapressi – porgandi, kapsa, peedimahlu ja samuti kasutades kõrvitsat ja muid aedvilju sinna juurde).
Vitamiin B17 1 Peale ülalmainitud sissejuhatavat kohandamisperioodi, oleks soovitus järgnevaks 21-30 päevaseks perioodiks:
• 5 Lõuna-Aafrika aprikoosiseemnetuuma suurust seemet iga ärkveloleku tunni jaoks – 30-50 seemet päeva kohta,
(NB aprikoosiseemned varieeruvad suuruselt: Kalifornia omad on suuremad kui hunzade ja Lõuna-Aafrika omad. Väiksemate puhul on mõõdu võrdlus umbes 2-3 grammi ärkveloleku tunnio kohta kuni 20-30 grammi päevas (peeneks jahvatatud kujul) või
• 3grammi laetrili veenisüstituna kaks korda päevas (2 ampulli otse veeni või kateedrisse süstida). (Mõned kliinikud annavad 9 grammi veeni kaudu päevas) või
• Kuus-kümme 500mg-st laetrili tabletti päeva kohta, jaotatuna terve päeva peale.
Selle perioodi lõpus on soovitatud võtta 2-3 500mg-st tabletti päevas, määramatult. (Binzel alandab kogust järkjärgult kolme kuu jooksul kuni kahe 500 mg-se tabletini päevas peale seda perioodi).
Kui võetakse mõlemaid: nii seemneid kui ka laetrili, siis Dr Krebs soovitab, et vähemasti kaks tundi oleks ühe ja teise võtmise vahel, st. ärge sööge seemneid ja laetrili tablette samal ajal. Kui võetakse laetrili (amügdaliini) megadoose, siis võib süüa seemnetuumi vähem.
NB! Kontrollige hoolega tarvitatavate toidulisandite kõigi koostisosade koguseid.
• Multivitamiin/mineraal – soovituslik tase puudub. Seepärast vaadake Patrick Holford'i soovitusi tema New Optimum Bible’st (Piatkus, London 2004) ja 100% Health (Piatkus London 1998 ) kui tahate teada saada üksikasju vitamiinide ja mineraalide koguste kohta. Terapeutilised kogused täiskasvanuile, mida Patrick Holford on soovitanud, sisaldavad 50mg peamisi B vitamiine ja teisi proportsioonis, vastavalt 400-1000iu D vitamiini, 100-1000iu E vitamiini, 800-1200mg kaltsiumit, 400-800mg magneesiumit, 2,5-15mg mangaani, 25-100mcg seleeniumit, 15-50mg tsinki. Jälgmineraalid on samuti tähtsad.
• Tsink on laetrilile trasport-mehhanismiks. Piisava tsingikoguse puudumisel ei pääse laetrile kudedesse. Terapeutiline kogus on 15-50 mg päevas.
• Vitamiin C - 2 - 5 gm (s.t. 2000-5000mg) päevas (vähemasti 6 grammi on vaja tarbida C vitamiini kui vitamiin B17 suuremates kogustes tarbitakse) Binzel kasutas suukaudu võetavat C vitamiini oma edukas programmis. Kuid, hilised tulemused kinnitavad seda, mida Linus Pauling soovitas 30 aastat tagasi, et veeni kaudu (kui suu kaudu võetuna) süstitud C vitamiin võib efektiivselt võidelda vähi vastu. Seda tasub harrastada. Vaadake näiteks WDDTY ülevaadet maist 2006. NB! Kui vähendate C vitamiini koguseid, siis tehke seda järkjärgult.
• Vitamiin E 800 – 1200iu (rahvusvahelist ühikut) päevas. (FamilE Jarrow Fromulaselt sisaldab kõiki E vitamiini kaheksat vormi.)
• Vitamiin B15 (pangaamhape) 100mg kolm korda päevas – puhastab maksa mürkidest ja suurendab hapniku omastamist.
• Kõhunäärme seedeensüümid – lisandid toidule ja toidukordade vahele – palun lugege meie märkmeid pealkirja all 'The Importance of Enzymes' (Ensüümide tähtsus). Eriti soovitan süüa aedvilju, mis tekitavad neid ensüüme ja lisaks süüa pool ananassi päevas, koos ananassi keskmise tuima ja maitsetu osaga, milles on ensüüm bromelaiin, mis lagundab vähirakkude ümber olevat valgulist kaitsekihti, mis omakorda aitab immuunsüsteemil vähirakke hävitada. Samuti on hea tarvitada papaiini ensüümi, kui seda apteegist saada on, tasub küsida, sel on sama mõju mis bromelaiinil. Neid võtta vastavalt tootele peale kirjutatud kogustele kaks nädalat enne B 17 ravikuuri algust või siis vähemasti hommikul ja B17 õhtul, enne magamaheitmist.
• Vitamiin A (näiteks A + E emulgaatortilgad4 15 000 i.u. vitamiin A tilga kohta). Emulgaatori kujul ei ole ta mürgine. (125 000 i.u. soovituslik päevakogus - Binzel p98) Beta-karoteen on samuti mürgitu; retinool on turvaline 10 000-50 000 i.u. päevas.3 (Patrick Holford'i New Optimum Nutrition Bible lk. 427)
• Taimsed ja looduslikud lisandid. Mitmedki segud on eriliselt vähivastase toimega, aidates vahel teatud vähiliigi, nagu näiteks nahavähi vastu. Seejärel on ka teine grupp looduslikke toidulisandeid, mis on samuti vähivastased, kuna nad annavad immuunsüsteemile tugeva kiirendusliku väe.
• Kontrollige pH taset süljes (mis esindab keha vedelikke). (pH 7.4 on normaalne, vähirakud surevad pH 8,5 juures) Lisandid, mis sisaldavad korallseid, aluselisi mineraale (+taimed), et suurendada pH taset.
Dieet
Neile, kel on vähk, on soovitatav piiratud dieet – väga piiratud neljaks kuuks, seejärel, kui patsiendil läheb juba hästi, siis muudetakse seda veidi vabamaks. Piiratud diiet on järgmine:
• Taimetoiduline (liiga palju kõhunäärme seedeensüüme kulub lihatoidu seedimisele – nood ensüümid on vajalikud selleks, et lahustada valku, mis ümbritseb vähirakke, mida seejärel saavad hävitada valged verelibled ) s.t. mitte liha (kaasa arvatud kana), kala, ja piimatooteid. Piim sisaldab kasvajafaktoreid ja hormoone, mida teatakse kui rinna-, eesnäärme- ja teiste vähitüüpide soodustajana - Professor Jane Plant CBE The Plant Programme (Virgin, London 2001) lk.9. See on retseptiraamat. Veendumaks selles, et teie keha omastab piisavalt kaltsiumit, toetumata piimatoodetele ja saamaks ideid oma dieedi ümberkorraldamiseks, lugege tema raamatut Your Life In Your Hands (Teie elu on teie endi kätes) (Virgin, London 2000). Plant on väljapaistev teadlane ja tema raamat sisaldab detailset uuringut koos tema enda looga sellest kuidas ta võitles viis korda rinnavähi vastu. Vaadake samuti märkmeid pealkirja all: 'Should we be avoiding dairy?' (Kas me peame vältima piimatooteid?)
• Värskeid aed- ja puuvilju tuleb süüa värskelt kui võimalik, sest termiline töötlemine hävitab ensüümid neis. (värskete puu- ja aedviljade mahlakstegemine on maitsev viis nende tarbimiseks – vaata ka: ‘Soovitatud raamatuid’.) Kui vaja, siis hautage aedvilju kergelt. Sööge väga laia variatsiooni ja sööge samuti puuviljade seemned ära - näiteks: õunaseemned, viinamarjaseemned, virsikuseemne tuumad.
• Kasutage terviklikku toitu, mitte rafineeritud toitu. Samuti kui võimalik, siis peaks toit olema orgaanilist päritolu, mitte keemiaga kasvatatud.
• Jätke täiesti välja suhkur (ja isegi mesi) ja ärge asendage neid kunstlike magusainetega. Vähirakud elavad suhkrufermentatsiooni najal. Terved rakud kasutavad energia vabastamiseks hapnikku.
• Ei mingit kofeiini. Taimeteed on OK. Värsked mahlad, mitte kontsentreeritud mahladest valmistatud poemahlad. NB! Tarvitage palju vedelikku. Puhas vesi on ideaalne. See aitab ka mürkide eemaldamise protsessile kaasa.
• Peale 4 kuu möödumist, kui patsiendil on tervis hea, siis võib dieeti vabamaks muuta, lisades sinna kana, kalkuni ja kala. 90% dieedist peaks olema sama, mis oli ka eelnevalt, pluss kana, kalkun ja kala – kui on vajadust enam nende järgi. Samuti võib 10% olla punast liha, termiliselt töödeldud aedvilju.
• Peab alatiseks jääma vitamiinide, ensüümide, toidulisandite ja laetrili peale (1 gr päevas)
World without Cancer website (Maailm ilma vähita): http://www.worldwithoutcancer.com (ei ole hetkel kättesaadav)
Kui teil on vähk siis on kõige tähtsam pidada silmas, et te saaksite oma kehasse viia võimalikult lühikese aja jooksul võimalikult suure koguse vitamiini B17.
Algfaas: B17: 3grammi veeni kaudu 2 korda päevas 21 päeva järjest. (2 ampulli otse ükskõik, millisesse veeni või kateedrisse) või 6 -10tk 500mg-st tabletti päevas, 21-30 päeva järjest suu kaudu.
Järgnev faas: 4 - 6 tabletti päevas järgneva kolme kuu jooksul.
Taastusravi faas: 1,5 gms (kolm 500mg tabletti) suu kaudu päevas, ravi kestvusaeg pole oluline.
On hea võtta aprikoosiseemneid koos B17 tablettidega, sest neis on aineid, mida vitamiinitablettides pole. Kui juba tarvitatakse tablette, siis ei ole vaja juurde süüa suurt kogust seemnetuumi. Dr Krebs soovitab 7 - 10 seemet päevas vähiennetuseks. (Kuid ärge sööge neid seemneid samal ajal kui võtate tablette – vahe peaks vähemasti olema kaks tundi.)
Mida peaksin ma vitamiin B17 kõrval veel võtma?
Worldwithoutcancer veebileht tsiteerib Dr Contrerast OASISe Hospitalist, Playas de Tijuanast, Mehhikost. Tema soovitab võtta kõhunäärme seedeensüüme, C vitamiini, pangaamhapet (B15 vitamiin), hai kõhre preparaati, A vitamiini (emulgaatori kujul), odra orast, antioksüdante ja teisi toitaineid. Idee seisneb vähirakkude väga agressiivses ründamises – tugevdades samal ajal immuunsüsteemi.
Neile inimestele, kes läbisid keemia-, kiiritusravi ja kirurgilise operatsiooni või kellele vähk ise oli juba teinud kahju, on olemas toidulisandid, mis aitavad - see koduleht on seotud teisega, mis müüb toidulisandeid (http://www.healthgenesis.com).
Dr Binzel kasutab Amügdaliini (Laetril) saadaolevat 500mg-ste tablettidena ja ampulle (10cc-3gr) veenisüstimiseks. Kogus, mida ta kasutab on järgmine: kolmeks nädalaks
• Veeni süstitakse laetrili kolm korda nädalas kolm nädalat järjest, vähemasti üks päev iga süsti vahel. Kogus: 1ne kogus 1 ampull (3grammi); 2 ja 3s kogus 2 ampulli (6grammi); 4s- 9s kogus (doos) - 3 ampulli (9grammi).
• Suu kaudu võetav doos, 1 grammi päevas, antakse (kaks 500mg tabletti) nendel päevadel, kui patsient ei saa veeni kaudu laetrili. (liites veenikaudu saadavad ja suu kaudu võetavad laetrili kogused kokku saame 79grammi 19 päeva jooksul, st. keskmiselt enam kui 4 grammi päevas)
Dr. Binzel laseb patsientidel võtta mõlemad tabletid samal ajal enne magamaheitmist koos veega tühja kõhuga. Vesi on tähtis, kuna puuviljades ja aedviljades ja nende mahlas on mõningaid ensüüme, mis hävitavad laetrili tablettide võime osaliselt sel ajal kui nad on maos. Kui magu on ükskord tühjenenud, ei ole enam probleemi. (Samas soovitavad teised allikad võtta tablette siis kui toit on maos. Isiklikult me oleme ledinud, et siis kui toit on maos on neid kõige parem võtta – kuid sellisel juhul ei tohiks seal olla värskeid puu- ega aedvilju, sest need sisaldavad ensüüme – vaadake tihti esitatud küsimusi)
Järgmised kolm kuud
Peale esimest kolme nädala pikkuse veenisüstimise perioodi hakkab patsient saama 1 süsti (ühe 3 grammise ampulli) kord nädalas kolm kuud järjest. Kui patsient märkab silmatorkavat erinevust selles kuidas ta end tunneb (kui läheb halvemaks), kui süstimisi vähendati korra peale nädalas, suurendatakse süste jälle kahe-kolme korrani nädalas, kolme nädala jooksul. Seda korratakse nii tihti kui vaja, kuni patsient ei märka erinevust koguste vähendamisel. Lõpuks jääb alles vaid üks gramm suu kaudu võetavaid tablette aj seda jätkatakse määramatult.
NB. Dr Binzel ei alusta oma patsientidega laetrili kasutamist – ei veeni ega ka suu kaudu, kuni nad ei ole olnud 10 päeva kuni kaks nädalat teiste vitamiinide ja ensüümide ja uue dieedi peal. Ta leiab, et laetrilil on vähe või üldse mittemingisugust effekti, kuni kehas ei ole piisaval hulgal teisi vitamiine ja mineraale. Tsink näiteks, on laetrili transportmehhanismiks. Piisava tsingikoguse puudumisel ei pääse laetril kudedesse. Keha ei ehita üles ühtegi kude ilma piisava koguse C vitamiinita. Kui ta alustab laetriliga, siis suurendab ta samuti C vitamiini kogust 1 grammi võrra iga kolme päeva tagant, kuni jõutakse vähemalt 6 grammini. C vitamiini koguste vähendamist tehke palun järkjärgult.)
Nitrilosiidide taset kehas saab jälgida. Kui keha töötleb lagundades nitrilosiide, siis on tekkivaks laguproduktiks tiotsüanaat. Tiotsüanaadi taset veres saab mõõta. Dr Binzel leidis üldsiselt, et patsiendid, kellel läheb kõige paremini on need, kelle veres on tiotsüanaadi tase 1,2 ja 2,5 mg/dl kohta. (Kasulik kõrvalnähe seisneb selles, et tiotsüanaati tuntakse kui loomulikku vererõhu reguleerijat.) (Griffin p 91)
Laetril ei ole ainus nitrilosiidide allikas. Umbes 1500 toitainet sisaldab nitrilosiide. Nende seas aprikoosiseemned, virsikuseemned, kirsiseemned, õunaseemned, jõhvikad, pohlad, ploomiseemned, mustsõstrad, mustikad, maasikad, ubade idud, võioad ja makadaamia pähklid. Laetrilist tulenev kasu seisneb selles, et ta aitab tõsta nitrilosiidide taset kehas ( ja seeläbi taastada keha teist kaitseliini vähi vastu) palju kiiremini kui vaid dieedi kaudu saaks seda teha.
Dieet patsientidele:
Kui toit on loomne või tuleb loomadelt, siis te ei saa seda süüa! S.t. kõik lihatooted, kodulinnud, kalad, juustud, kodujuust ja muud piimatooted. Põhjus: loomse valgu seedimiseks kulub suur kogus seedeensüüme (need on ensüümid, mis lahustavad valgukihti vähiraku ümber, mille tagajärjel saavad valged verelibled vähirakud hävitada). Patsient peaks sellel dieedil olema vähemasti 4 kuud, et taastada kehas ensüümidest koosnev esimene kaitseliin.
Kui see ei pärine loomast, siis sa võid seda süüa, kuid mitte termiliselt töödelda (ei keeta, hautada ega praadida) Põhjus: värsked puu- ja aedviljad sisaldavad tähtsaid ensüüme, kuid iga temperatuur, mis on üle 54 kraadi Celsiuse järgi hävitab ensüümid. Sellepärast ei tohi puu- ja aedvilju küpsetada, keeta, pudelisse panna, konserveerida ja praadida, ega ka hautada. Neid võib kodus külmutada, kuid poes müüdav külmutatud kraam on tihti ennem muul moel termiliselt töödeldud. Samuti kasutage rohkesti värsketest aedviljadest ja maitsetaimedest tehtud salateid segades neile hulka hapukoore asemel külmpressi oliiv- või muud samakvaliteedilist toiduõli. Orgaaniliselt kasvatatud külmpressi sojaõli on samuti väga hea.
Salati kate: kasutage taimeõlisid ja mitte kunagi rafineeritud suhkrut – kasutage toorsuhkru siirupit või mett.
Kasutage meresoola mõõdukalt, jodeeritud sool kõlbab samuti (ei tohi sisaldada fluori). Kasutage taimi ja vürtse.
Ei valgele suhkrule ja valgele jahule – need viivad organismist välja kaltsiumi ja B grupi vitamiinid. Ei säilitusainetele.
Sööge nii palju erinevaid aedvilju kui võimalik. Näiteks: toorest peeti, kapsast, kaalikat, rohelist sibulat, küüslauku, kõrvitsat, suvekõrvitsat, porgandit, pastinaaki, peterselli, sellerit, tilli, ingverit, basiilikut, toorest kartulit aegajalt (kartulit võib keeta küll , kuid ka haudepotis ja koos koortega), porrulauku, juudikartulit, maisi, sojaube idandatult, mungube idudega, lutserni, hiinakapsa, musta sinepi seemneid idandatud kujul; idandatud nisu ja idandatud kress-salatit. Puuviljadest: arbuusi koos seemnetega, melonit koos seemnetega (neid mõlemat sööge ainult üksinda, ilma muude puuviljadeta), kõiki luuviljalisi koos seemnetuumaga, õunu-pirne, mis kodumaal on kasvanud, pähkleid kodumaalt ja ka mujalt; kuivatatud puuvilju ja rosinaid, mida on öö läbi puhtas vees leotatud, ehk fermenteeritud: koos veega, nagu kompotti (selleks sobivad kuivatatud viigimarjad, -rosinad, -mustad ploomid, -õunad jne. Aedvilju olgu dieedis 60% ja 40% olgu puuvilju ja marju.
Kasutage samuti puuvilju koos seemnetega, välja arvatud tsitruselisi, millistes ei ole nitrilosiide. Hankige oma valk aedviljadest, et kasutada vähem seedeensüüme nende seedimiseks. Valgurikkad on eelkõige soja ja sojatooted (ka sojapiima võib kasutada, sest see ei ole loomne). Samuti on kasulik sojajuust, ehk tofu.
Dieedi valgulist osa võib termiliselt töödelda.
Täisteranisu tooted, täisteraviljast leivad. Mais. Valgurikas tatar.
Võid on vähestes kogustes lubatud kasutada, kuid mitte kunagi margariini. Margariinist peaks loobuma ka iga terve inimene.
Pähklid on valgurikkad. (mitte röstitud pähklid ja maapähklid jne, sest röstimine toodab happelist keskkonda)
Kuivatatud puuviljad sisaldavad valke.
Ube saab keeta ja hautada, et neist valke kätte saada. Milliseid saab toorelt süüa, neid tuleb süüa toorelt. Ei mingit muud piima kui hapupiima, mis on otse tulnud talust ja ei ole töödeldud. Kuna sellist on raske saada, siis on soovitatav tarvitada sojapiima. Ei mingit kofeiini. Taimeteed on OK.
Peale 4 kuu möödumist, kui patsiendil on tervis hea, siis võib dieeti vabamaks muuta, lisades sinna kana, kalkuni ja kala. 90% dieedist peaks olema sama, mis oli ka eelnevalt, pluss kana, kalkun ja kala – kui on vajadust enam nende järgi. Samuti võib 10% olla punast liha, termiliselt töödeldud aedvilju. (Hügieenis mitte kasutada fluoriga hambapastat: hea on kasutada India Ajurveeda hambapastasid, mis on puhtad selles mõttes). Fluor on äärmiselt mürgine hallutsinogeen.
Peab alatiseks jääma vitamiinide, ensüümide ja laetrili peale (1gm päevas). See ei pea olema tabletina, vaid võib kasutada seemneid, mis annavad eelpooltoodud kogustes 1 grammi välja.
Tõlkinud Enn Kaljo
Aprikooosiseemnetuumad on, nagu enamik muid pähkleid ja seemneid, väga toitvad. Teiste neis sisalduvate toitainete seas on ka amügdaliin, mida tuntakse samuti vitamiin B17 nime all. See aine ründab vähirakke, aidates seega vältida vähiteket meie kehades.
Amügdaliinile viidates nimetatakse teda vahel vitamiin B17-ks ja teda leidub nitrilosiidirikastes viljades ja taimedes. Puhastatud, kontsentreeritud kujul nimetatakse teda laetril’iks. Laetrili kasutatakse kui peamist teraapiat, mida toetatakse teiste mürgivabade teraapiate ja hea toitumisega vähipatsientide ravis mõningates kliinikutes.
Vähist hoidumiseks: Dr Ernst T Krebs Jr., biokeemik, kes esimesena sünteesis laetrili (kontsentreeritud amügdaliin) 1950-l, soovitades, et kui keegi sööb seitse-kümme aprikoosiseemet päevas, siis on ta vähist vaba (kui hilisem Tšernobõli mõju välja arvata).
21 sajandi alguses arvatakse, et iga kaheksas naine Ühendkuningriikides saab rinnavähi ja iga neljas mees eesnäärme vähi. Kui teised vähid ka siia juurde lisada, siis ei jää arvatavasti ükski pere puutumata. Seepärast on soovitus süüa 7-10 aprikoosiseemnetuuma (ca 7 gr) päevas terve elu vältel – mis hoiab ära vähi, väga hea uudis tõesti!. NB [1] Aprikoosiseemnetuumad tuleb läbi närida või jahvatada peeneks, puistata toidule või mahla sisse ja ainult 5-6 teelusikatäit jahvatatatud aprikoosiseemneid tuleks ühe korraga ühe tunni sees võtta. [2] Pange samuti tähele, et aprikoosiseemned võivad samuti vererõhku alandada. [3]
Kuidas tavameditsiini vähiravi teeb võrdlusi?
Dr Philip E. Binzel andis välja raamatu9 1994 aastal oma „kogemusest toitumisega vähipatsientide ravimisel“. Ta alustas laetrili ja teiste toitumisteraapiate kasutamisest 1970te keskel oma perepraksises Ohio osariigi linnakeses, USAs. Peale pensionile minekut uuris ta läbi kogu oma praksise dokumentatsiooni alates 1974st aastast kuni 1991 aasta lõpuni. Kõik tema statistikas olevad patsiendid said diagnoosi teistelt arstidelt ja nende diagnoosid olid ära toodud patoloogilistes raportites. Seejärel võrdles ta enda tulemusi Ameerika Vähiliidu tulemustega.10
180 tema uurimisalust, kel oli esmane vähkkasvaja (vähk ühes kohas) ja keda ta uuris enam kui 18 aasta jooksul – neist 87,3% ei surnud vähi läbi. Ameerika Vähiliit ütleb meile, et sellisel varajase vähi puhul, juhul kui on kasutatud kirurgiat ja/või kiiritusravi ja/või keemiat, siis 85% patsientidest surevad sama haiguse läbi 5 aasta jooksul.
108 patsientist, kel oli metastaasis vähk (kaugelearenenud ja levinud vähk), ja keda ta uuris enam kui 18 aasta jooksul – neist 70.4% ei surnud vähki. Ameerika Vähiliit ütleb meile, et metastaasis oleva vähi puhul, kus on varajane diagnoos ja ravi olnud, vaid 0,1% neist patsientidest elab viienda aastani. 21 haiguslugu on toodud ära Dr Binzeli raamatus koos tema poolt kasutatud toitumisraviga.11
Griffin, võtab oma raamatus World Without Cancer (Maailm ilma vähita) kokku kolme arsti tööd - Dr John Richardsoni San Franciscost, keda ta tsiteerib kui kedagi, kes on saavutanud kõrgeimat tervenemise taset laetrili kasutajate hulgas üle terve maailma, Dr Philip Binzelit (keda nimetati ka eelnevalt) ja Dr Ernesto Contrerast, kes asutas vähikliiniku Mehhikos ja koos oma poja Dr Fransisco Contrerasega on ravinud tuhandeid vähipatsiente laetrili ja toitumisteraapiaga. Griffin märgib, et mõlemad, nii Binzel kui ka Richardson raporteerivad ellujäämise tasemest esmase vähiga patsientide puhul 85% ulatuses. Contreras ei sisaldu esmase vähi raportites, arvatavasti seepärast, et inimesed lähevad Mehhiko vähikliinikutesse peamiselt pärast ortodokssete vähiravimeetodite ebaõnnestumist ja kui tavameditsiin ei saa nende heaks enam midagi teha – alles siis on paljud neist patsientidest pöördunud alternatiivravi poole. See seletaks ka, miks Griffini rapoprtites on metastaasiga vähi puhul ellujääjate tase madalam kui Dr Binzelil ülevalpool. Kuid see keskmine ellujääjate taseme näitaja peale vitamiin B17 kasutamist on siiski 150 korda parem kui ellujäämise taseme näit peale ortodoksse ravi kasutamist. See on tõeliselt hämmastamapanev. 12
Kui patsiendid alustasid vitamiin B17 ja toitumisteraapiaga peale esimest diagnoosimist ja kui neil ei ole olnud keemia- ja kiiritusravi, siis Dr Krebs väidab 98% edunäitajaid. Del Rio Hospital Tijuanas väidab peaaegu 100%st edunäitajat puhtas algses seisundis vähi puhul, st. nende puhul, kes ei ole saanud keemia- ja kiiritusravi.
Oasis of Hope Hospital kasutab keemiaravi kui vajalik
Dr Fransisco Contreras, M.D. on kõrgeltharitud ja koolitatud vähiekspert, kes spetsialiseerus kirurgilisele onkoloogiale prestiižikas Esimese Ülikooli, Viinis, Austrias. Ta juhib Oasis of Hope Hospitali Mehhikos, kus konventsionaalset keemiarvi antakse vajaduse korral ja samuti toitumisteraapiaid. Contreras ütleb "On aeg ja koht iga asja jaoks, kaasa arvatud keemiaravi. Ma olen näinud keemiaravi patsiendile kasu toomas, eriti madalas koguse keemiaravi, mis suunatakse otseteed kasvajani. Seda siiski ei tehta alati, ja paljud minu patsientidest võivad tunnistada, et keemiaravi paistab hullemana kui haigus ise.“ Ta jätkab, öeldes: „Onkoloogid mõistavad, et keemiaravi on kõige mürgisem ja kõige vähem efektiivsem ravi üldse. Kuid kuna midagi peab tegema patsiendi heaks, siis paneb frustratsioon tihti keemiaravi paistma ainsa olemasoleva ravina. Seega jätkavad terapeudid toetumist sellele hävitavale ravile, mis piirneb sadistlikuga." (The Hope of Living Cancer Free, lk116st alates).
Dramaatiliselt ülimad tulemused Oasis of Hope Hospitalis
Aalates aastast 1963, on Oasis of Hope Hospitalis ravitud 100 000 patsienti, kaasa arvatud üle 600 patsiendi aastas tänapäeval. 1981 viisid nad selle shaiglas läbi tagasivaatava uurimuse, et üles tähendada viieaastase ellujäämise taset neil ravitud vähipatsientide puhul. On oluline rõhutada, et 95% neist patsientidest tulid neile IV kategooria vähiga peale seda kui tavaravi oli ebaõnnestunud ega saanud enam neid aidata. Neid oli saadetud koju surema.
Kas vitamiin B17 on mürgine? (See on tavaline vale, mida selle vitamiini kohta räägitakse)
Mõned katsed, mis laetriliga on tehtud on läbi viidud seepärast, et testida tema mürgisust, mitte tema efektiivsust. Vitamiin B17 teatakse samuti kui amügdaliini (algselt eraldati seda mõrumandlist – latina keeles: amygdala). Mürgipuudumine amügdaliinis on hästi tuntud, täiesti tunnustatud ja vasturääkimatu fakt üle saja aasta juba. Otto Jacobsen kinnitas oma raamatus Die Glucoside’ 1887 aastal "Amügdaliin ei ole mürgine" ja tõi 99 viidet uurimustest, mis olid tehtud 20 aasta jooksul enne tema raamatu ilmumist.15 Üle saja aasta on farmakoloogia teabeteosed kirjeldanud teda kui mitte-mürgist ainet. Kui võtta hiiglaslikes kogustes, siis võib isegi iga aine olla mürgine, kuid laetrile on isegi suhkrust vähem mürgisem. 16 Seega on küsimus vitamiin B17 mürgisusest kasutamisel ebatavaline, kuna kõik tänapäeva ortodoksses vähiravis kasutatavad ravimid on äärmiselt mürgised.
Hunzade hõim Himaalaja mägedes kasutab aprikoosi seemnetuumasid külluslikult: süües kolme kuu vältel neid värsketena ja kuivatatuna talviti, kus seemnetuumadest pressitakse välja õli, mida kasutatakse küpsetamiseks, kütuseks ja nahahoolduseks. Nende jõukus on määratav igaühe maalapil olevate aprikoosipuude arvu järgi. Tihti elavad nad üle saja aasta vanusteks. Lisaks aprikoosidele sisaldab hunzade dieet tatart, hirssi, lutserni, herneid, laiu ubasid, naereid-kaalikaid, lehtsalatit, idandatud kaunviljalisi ja erinevaid marjasorte. Kõik need, väljaarvatud lehtsalat sisaldavad vitamiini B17. Traditsiooniline Hunza dieet sisaldab kakssada korda enam nitrilosiide kui keskmine ameerika dieet.
NEILE, KEL ON VÄHK: Mõned inimesed on edukalt end terveks ravinud vaid aprikoosiseemne tuumasid süües. Kuid, ja eriti siis kui vähk on metastaasis (laialilevinud), on soovitatav võtta palju kontsentreeritumat vitamiin B17 vormi koos lisandite ja muudetud dieediga, et maksimaliseerida rünnakut vähi vastu.
Kui sööte seemnetuumasid, siis on hea suurendada järkjärgult söödavate seemnete arvu, alustades paarist ja suurendades vaikselt. Kui seemnetuumad töötavad efektiivselt, siis nad vabastavad mürkaineid läbi keha eritusorganite, kaasaravatud nahk - seepärast on kasulik juua rohkesti vedelikku (pidage meeles, et jooksite palju vett: umbes 2-2,5 liitrit päevas oleks soovitatav). Mida rohkem te neid seemneid talute, seda enam on soovitatud viia tarbimine 5 aprikoosiseemneni igas ülevaloldud tunnis, nii umbes 50 seemneni päevas. Seemnetuumad varieeruvad suuruselt: Kalifornia omad on suuremad võrreldes näiteks Hunzade või Lõuna-Aafrika omadega. Kui kasutada väikseid seemneid, siis mõõdu ekvivalendiks peaks olema umbes 3 gr iga ärkveloldud tunni kohta kuni 30 grammini päevas. 1½ teelusikatäit jahvatatud aprikoosiseemnetuumi on umbes 3 grammi.
Lisan siinjuures, et Eestis on vaid Tallinna turul aprikoosi seemnetuumasdid müüa ja needki on viimastel kuudel olnud töödeldud nii, et mõriaine, ehk vitamiin B17 on neist välja aetud... seepärast tuleb seda kraami sisse tuua Iraanist või Aserbaidžaanist või siis Ukrainast kui seal on (Enn Kaljo märkus).
Kokkuvõte: võtke eesmärgiks süüa 1½ teelusikatäis jahvatatud seemnetuumi (näiteks mahlaga segatult või pudru peale raputatult), või 5-6 tervet (läbinäritud) seemnetuuma, kuni 6-10 korda päevas, hoides pausi vähemasti 1 tund iga korra vahel.
On tähtis rõhutada, et hea oleks kui kõhus oleks juba veidi toitu kui sööte suuremas koguses seemnetuumi. Samuti on hea mõte süüa nitrilosiide sisaldavaid puuvilju, nagu aprikoosid, virsikud, pirnid, ploomid, nektariinid, õunad ja kirsid. Iga sellise puuvilja viljalihas on midagi, mis neutraliseerib beta-glükosidaasi üliväikesed jäljed, mis sisalduvad süljes, maos ja seedetraktis ja mis võivad mõnedel põhjustada iiveldust.
Neile, kes said keemiaravi ja kiiritusravi ja kelle immuunsüsteem sai sellega kahjustatud on vajalik muuta oma dieeti ja kasutada toidulisandeid, et ehitada uuesti üles oma immuunsüsteem, aidata vitamiin B17 omastamisele kaasa ja aidata parandada igat kahju, mis on kehale juba raviga tehtud. Tihti tarvitatakse seemnetuumi vitamiin B17 tablettidele lisaks või siis kasutatakse veeni süstitud laetrili. Kui võetakse mõlemaid: nii seemneid kui ka laetrili, siis Dr Krebs soovitab, et vähemasti kaks tundi oleks ühe ja teise võtmise vahel, st. ärge sööge seemneid ja laetrili tablette samal ajal. Kui võetakse laetrili (amügdaliini) megadoose, siis võib süüa seemnetuumi vähem. (Seemnetuumad on toit ja neid võib turvaliselt süüa operatsiooni järgselt, keemia- või ka kiiritusravi ajal.)
NEED, KEL OLI VÄHK JA KELLELE ON ÖELDUD, ET NAD ON NÜÜD PUHTAD VÄHIST: on hea säilitada taset, mis on profülaktilise tarbimise ja aktiivse vähiga võitlemise vahel, süües vahest kusagil 20-30 seemet päevas.
NB! Kui teil on vähk, siis on hea alustada uue toidusedeli ehk dieediga ja võtta looduslike vitamiinide ja seedeensüümide asendajaid ühe-kahe nädala jooksul, enne kui alustate laetrili tablettide või tund tunnilt võetavate aprikoosiseemnete režiimiga, ja alles siis alustada nendega järkjärgult .
Vähiravi koosneb kolmest osast: (1) vitamiin B17, (2) vitaminid ja ensüümid, ja (3) dieet
On soovitatud, et kõige tähtsam on silmas pidada ainsat eesmärki – viia teie kehasse maksimaalne kogus vitamiin B17 lühima võimaliku aja jooksul. Kuid sellele on vaja lisada veel kaks teabeosakest. Esiteks – neile, kel on vähk, ja eriti kui see on laialilevinud, siis võib kaasneda mõni kõrvalnähe, nagu iiveldus ja peapööritus: kui te kõige esimest korda hakkate tarvitama laetrili (vitamiin B17 kontsentreeritud kujul) või aprikoosiseemnetuumi – kui algselt võtate liiga suure koguse. Kui B17 töötab efektiivselt, siis vabastab ta mürkaineid läbi keha eritusorganite, kaasa arvatud naha kaudu – seega on kasulik juua palju. Samuti võib B17 alandada teie vererõhku. Seega on parim koguste järkjärguline suurendamine esimese paari päeva jooksul. Alustades poolest 500mg-st tabletist või ühest seemnetuumast ja juues vett peale (jooge vähemasti 1,5-2 liitrit päevas). Dr Binzel ei alusta oma patsientide puhul neile laetrili andmist kuni nad pole olnud vitamiinide ja ensüümide peal ja on olnud uue dieedi peal vähemasti 10-14 päeva. Seega on väga hea idee suurendada sisse söödavate seemnete või võetavate tablettide arvu järkjärgult 10 päeva jooksul, kohanedes samal ajal multivitamiinide/mineraalide ja teiste toidulisandite võtmisele, mida on soovitatud ja uuele dieedile ja asetleidvale mürkide eritumisele. (Siin on hea tarvitada lisaks C vitamiini suurtes kogustes: ostes neid apteegist – valge purk pealkirjaga VITA C sialdab valgeid C vitamiini tablette – tuleb osta 100 kroonine purk, kus on 100 tabletti, igaüks 500 mg raske. Neid tuleks võtta kaks nädalat järjest, alates 10 tk korraga päevas ja suurendades doosi 60 tk-ni päevas, tehes seda suurendamist 10 kaupa iga päev.... Siis kui olete jõudnud 60 tabletini päevas (neid tuleb võtta tervelt 10 kaupa sisse ja juua tassitäis vett kohe peale, ilma närimata. Siis lähevad nad kiiresti alla. Nad ei tekita mingit kahjulikku nähtu. Vahest mõnel ehk võtavad kõhu lahti...Seegi on organismi puhastav nähtus. Siis tuleks võtta seda kogust 2 nädalat. Ja kui alustada B17-ga, siis tuleks vähendada C vitamiini jällegi 10 kaupa kuni 6 tabletini päevas. Kellaaeg ei ole siin oluline. Tähtis on, et kõht oleks tühi, siis on effekt suurem. Peale C vitamiini võtmist ja vee joomist võib poole tunni pärast ka puuvilju süüa – eelistada tuleka alati kodumaiseid õunu, pirne ja muid taolist ja süüa ainult kodumaist aedvilja – ja teha neist mahlu (kasutades kodust elekrtilist mahlapressi – porgandi, kapsa, peedimahlu ja samuti kasutades kõrvitsat ja muid aedvilju sinna juurde).
Vitamiin B17 1 Peale ülalmainitud sissejuhatavat kohandamisperioodi, oleks soovitus järgnevaks 21-30 päevaseks perioodiks:
• 5 Lõuna-Aafrika aprikoosiseemnetuuma suurust seemet iga ärkveloleku tunni jaoks – 30-50 seemet päeva kohta,
(NB aprikoosiseemned varieeruvad suuruselt: Kalifornia omad on suuremad kui hunzade ja Lõuna-Aafrika omad. Väiksemate puhul on mõõdu võrdlus umbes 2-3 grammi ärkveloleku tunnio kohta kuni 20-30 grammi päevas (peeneks jahvatatud kujul) või
• 3grammi laetrili veenisüstituna kaks korda päevas (2 ampulli otse veeni või kateedrisse süstida). (Mõned kliinikud annavad 9 grammi veeni kaudu päevas) või
• Kuus-kümme 500mg-st laetrili tabletti päeva kohta, jaotatuna terve päeva peale.
Selle perioodi lõpus on soovitatud võtta 2-3 500mg-st tabletti päevas, määramatult. (Binzel alandab kogust järkjärgult kolme kuu jooksul kuni kahe 500 mg-se tabletini päevas peale seda perioodi).
Kui võetakse mõlemaid: nii seemneid kui ka laetrili, siis Dr Krebs soovitab, et vähemasti kaks tundi oleks ühe ja teise võtmise vahel, st. ärge sööge seemneid ja laetrili tablette samal ajal. Kui võetakse laetrili (amügdaliini) megadoose, siis võib süüa seemnetuumi vähem.
NB! Kontrollige hoolega tarvitatavate toidulisandite kõigi koostisosade koguseid.
• Multivitamiin/mineraal – soovituslik tase puudub. Seepärast vaadake Patrick Holford'i soovitusi tema New Optimum Bible’st (Piatkus, London 2004) ja 100% Health (Piatkus London 1998 ) kui tahate teada saada üksikasju vitamiinide ja mineraalide koguste kohta. Terapeutilised kogused täiskasvanuile, mida Patrick Holford on soovitanud, sisaldavad 50mg peamisi B vitamiine ja teisi proportsioonis, vastavalt 400-1000iu D vitamiini, 100-1000iu E vitamiini, 800-1200mg kaltsiumit, 400-800mg magneesiumit, 2,5-15mg mangaani, 25-100mcg seleeniumit, 15-50mg tsinki. Jälgmineraalid on samuti tähtsad.
• Tsink on laetrilile trasport-mehhanismiks. Piisava tsingikoguse puudumisel ei pääse laetrile kudedesse. Terapeutiline kogus on 15-50 mg päevas.
• Vitamiin C - 2 - 5 gm (s.t. 2000-5000mg) päevas (vähemasti 6 grammi on vaja tarbida C vitamiini kui vitamiin B17 suuremates kogustes tarbitakse) Binzel kasutas suukaudu võetavat C vitamiini oma edukas programmis. Kuid, hilised tulemused kinnitavad seda, mida Linus Pauling soovitas 30 aastat tagasi, et veeni kaudu (kui suu kaudu võetuna) süstitud C vitamiin võib efektiivselt võidelda vähi vastu. Seda tasub harrastada. Vaadake näiteks WDDTY ülevaadet maist 2006. NB! Kui vähendate C vitamiini koguseid, siis tehke seda järkjärgult.
• Vitamiin E 800 – 1200iu (rahvusvahelist ühikut) päevas. (FamilE Jarrow Fromulaselt sisaldab kõiki E vitamiini kaheksat vormi.)
• Vitamiin B15 (pangaamhape) 100mg kolm korda päevas – puhastab maksa mürkidest ja suurendab hapniku omastamist.
• Kõhunäärme seedeensüümid – lisandid toidule ja toidukordade vahele – palun lugege meie märkmeid pealkirja all 'The Importance of Enzymes' (Ensüümide tähtsus). Eriti soovitan süüa aedvilju, mis tekitavad neid ensüüme ja lisaks süüa pool ananassi päevas, koos ananassi keskmise tuima ja maitsetu osaga, milles on ensüüm bromelaiin, mis lagundab vähirakkude ümber olevat valgulist kaitsekihti, mis omakorda aitab immuunsüsteemil vähirakke hävitada. Samuti on hea tarvitada papaiini ensüümi, kui seda apteegist saada on, tasub küsida, sel on sama mõju mis bromelaiinil. Neid võtta vastavalt tootele peale kirjutatud kogustele kaks nädalat enne B 17 ravikuuri algust või siis vähemasti hommikul ja B17 õhtul, enne magamaheitmist.
• Vitamiin A (näiteks A + E emulgaatortilgad4 15 000 i.u. vitamiin A tilga kohta). Emulgaatori kujul ei ole ta mürgine. (125 000 i.u. soovituslik päevakogus - Binzel p98) Beta-karoteen on samuti mürgitu; retinool on turvaline 10 000-50 000 i.u. päevas.3 (Patrick Holford'i New Optimum Nutrition Bible lk. 427)
• Taimsed ja looduslikud lisandid. Mitmedki segud on eriliselt vähivastase toimega, aidates vahel teatud vähiliigi, nagu näiteks nahavähi vastu. Seejärel on ka teine grupp looduslikke toidulisandeid, mis on samuti vähivastased, kuna nad annavad immuunsüsteemile tugeva kiirendusliku väe.
• Kontrollige pH taset süljes (mis esindab keha vedelikke). (pH 7.4 on normaalne, vähirakud surevad pH 8,5 juures) Lisandid, mis sisaldavad korallseid, aluselisi mineraale (+taimed), et suurendada pH taset.
Dieet
Neile, kel on vähk, on soovitatav piiratud dieet – väga piiratud neljaks kuuks, seejärel, kui patsiendil läheb juba hästi, siis muudetakse seda veidi vabamaks. Piiratud diiet on järgmine:
• Taimetoiduline (liiga palju kõhunäärme seedeensüüme kulub lihatoidu seedimisele – nood ensüümid on vajalikud selleks, et lahustada valku, mis ümbritseb vähirakke, mida seejärel saavad hävitada valged verelibled ) s.t. mitte liha (kaasa arvatud kana), kala, ja piimatooteid. Piim sisaldab kasvajafaktoreid ja hormoone, mida teatakse kui rinna-, eesnäärme- ja teiste vähitüüpide soodustajana - Professor Jane Plant CBE The Plant Programme (Virgin, London 2001) lk.9. See on retseptiraamat. Veendumaks selles, et teie keha omastab piisavalt kaltsiumit, toetumata piimatoodetele ja saamaks ideid oma dieedi ümberkorraldamiseks, lugege tema raamatut Your Life In Your Hands (Teie elu on teie endi kätes) (Virgin, London 2000). Plant on väljapaistev teadlane ja tema raamat sisaldab detailset uuringut koos tema enda looga sellest kuidas ta võitles viis korda rinnavähi vastu. Vaadake samuti märkmeid pealkirja all: 'Should we be avoiding dairy?' (Kas me peame vältima piimatooteid?)
• Värskeid aed- ja puuvilju tuleb süüa värskelt kui võimalik, sest termiline töötlemine hävitab ensüümid neis. (värskete puu- ja aedviljade mahlakstegemine on maitsev viis nende tarbimiseks – vaata ka: ‘Soovitatud raamatuid’.) Kui vaja, siis hautage aedvilju kergelt. Sööge väga laia variatsiooni ja sööge samuti puuviljade seemned ära - näiteks: õunaseemned, viinamarjaseemned, virsikuseemne tuumad.
• Kasutage terviklikku toitu, mitte rafineeritud toitu. Samuti kui võimalik, siis peaks toit olema orgaanilist päritolu, mitte keemiaga kasvatatud.
• Jätke täiesti välja suhkur (ja isegi mesi) ja ärge asendage neid kunstlike magusainetega. Vähirakud elavad suhkrufermentatsiooni najal. Terved rakud kasutavad energia vabastamiseks hapnikku.
• Ei mingit kofeiini. Taimeteed on OK. Värsked mahlad, mitte kontsentreeritud mahladest valmistatud poemahlad. NB! Tarvitage palju vedelikku. Puhas vesi on ideaalne. See aitab ka mürkide eemaldamise protsessile kaasa.
• Peale 4 kuu möödumist, kui patsiendil on tervis hea, siis võib dieeti vabamaks muuta, lisades sinna kana, kalkuni ja kala. 90% dieedist peaks olema sama, mis oli ka eelnevalt, pluss kana, kalkun ja kala – kui on vajadust enam nende järgi. Samuti võib 10% olla punast liha, termiliselt töödeldud aedvilju.
• Peab alatiseks jääma vitamiinide, ensüümide, toidulisandite ja laetrili peale (1 gr päevas)
World without Cancer website (Maailm ilma vähita): http://www.worldwithoutcancer.com (ei ole hetkel kättesaadav)
Kui teil on vähk siis on kõige tähtsam pidada silmas, et te saaksite oma kehasse viia võimalikult lühikese aja jooksul võimalikult suure koguse vitamiini B17.
Algfaas: B17: 3grammi veeni kaudu 2 korda päevas 21 päeva järjest. (2 ampulli otse ükskõik, millisesse veeni või kateedrisse) või 6 -10tk 500mg-st tabletti päevas, 21-30 päeva järjest suu kaudu.
Järgnev faas: 4 - 6 tabletti päevas järgneva kolme kuu jooksul.
Taastusravi faas: 1,5 gms (kolm 500mg tabletti) suu kaudu päevas, ravi kestvusaeg pole oluline.
On hea võtta aprikoosiseemneid koos B17 tablettidega, sest neis on aineid, mida vitamiinitablettides pole. Kui juba tarvitatakse tablette, siis ei ole vaja juurde süüa suurt kogust seemnetuumi. Dr Krebs soovitab 7 - 10 seemet päevas vähiennetuseks. (Kuid ärge sööge neid seemneid samal ajal kui võtate tablette – vahe peaks vähemasti olema kaks tundi.)
Mida peaksin ma vitamiin B17 kõrval veel võtma?
Worldwithoutcancer veebileht tsiteerib Dr Contrerast OASISe Hospitalist, Playas de Tijuanast, Mehhikost. Tema soovitab võtta kõhunäärme seedeensüüme, C vitamiini, pangaamhapet (B15 vitamiin), hai kõhre preparaati, A vitamiini (emulgaatori kujul), odra orast, antioksüdante ja teisi toitaineid. Idee seisneb vähirakkude väga agressiivses ründamises – tugevdades samal ajal immuunsüsteemi.
Neile inimestele, kes läbisid keemia-, kiiritusravi ja kirurgilise operatsiooni või kellele vähk ise oli juba teinud kahju, on olemas toidulisandid, mis aitavad - see koduleht on seotud teisega, mis müüb toidulisandeid (http://www.healthgenesis.com).
Dr Binzel kasutab Amügdaliini (Laetril) saadaolevat 500mg-ste tablettidena ja ampulle (10cc-3gr) veenisüstimiseks. Kogus, mida ta kasutab on järgmine: kolmeks nädalaks
• Veeni süstitakse laetrili kolm korda nädalas kolm nädalat järjest, vähemasti üks päev iga süsti vahel. Kogus: 1ne kogus 1 ampull (3grammi); 2 ja 3s kogus 2 ampulli (6grammi); 4s- 9s kogus (doos) - 3 ampulli (9grammi).
• Suu kaudu võetav doos, 1 grammi päevas, antakse (kaks 500mg tabletti) nendel päevadel, kui patsient ei saa veeni kaudu laetrili. (liites veenikaudu saadavad ja suu kaudu võetavad laetrili kogused kokku saame 79grammi 19 päeva jooksul, st. keskmiselt enam kui 4 grammi päevas)
Dr. Binzel laseb patsientidel võtta mõlemad tabletid samal ajal enne magamaheitmist koos veega tühja kõhuga. Vesi on tähtis, kuna puuviljades ja aedviljades ja nende mahlas on mõningaid ensüüme, mis hävitavad laetrili tablettide võime osaliselt sel ajal kui nad on maos. Kui magu on ükskord tühjenenud, ei ole enam probleemi. (Samas soovitavad teised allikad võtta tablette siis kui toit on maos. Isiklikult me oleme ledinud, et siis kui toit on maos on neid kõige parem võtta – kuid sellisel juhul ei tohiks seal olla värskeid puu- ega aedvilju, sest need sisaldavad ensüüme – vaadake tihti esitatud küsimusi)
Järgmised kolm kuud
Peale esimest kolme nädala pikkuse veenisüstimise perioodi hakkab patsient saama 1 süsti (ühe 3 grammise ampulli) kord nädalas kolm kuud järjest. Kui patsient märkab silmatorkavat erinevust selles kuidas ta end tunneb (kui läheb halvemaks), kui süstimisi vähendati korra peale nädalas, suurendatakse süste jälle kahe-kolme korrani nädalas, kolme nädala jooksul. Seda korratakse nii tihti kui vaja, kuni patsient ei märka erinevust koguste vähendamisel. Lõpuks jääb alles vaid üks gramm suu kaudu võetavaid tablette aj seda jätkatakse määramatult.
NB. Dr Binzel ei alusta oma patsientidega laetrili kasutamist – ei veeni ega ka suu kaudu, kuni nad ei ole olnud 10 päeva kuni kaks nädalat teiste vitamiinide ja ensüümide ja uue dieedi peal. Ta leiab, et laetrilil on vähe või üldse mittemingisugust effekti, kuni kehas ei ole piisaval hulgal teisi vitamiine ja mineraale. Tsink näiteks, on laetrili transportmehhanismiks. Piisava tsingikoguse puudumisel ei pääse laetril kudedesse. Keha ei ehita üles ühtegi kude ilma piisava koguse C vitamiinita. Kui ta alustab laetriliga, siis suurendab ta samuti C vitamiini kogust 1 grammi võrra iga kolme päeva tagant, kuni jõutakse vähemalt 6 grammini. C vitamiini koguste vähendamist tehke palun järkjärgult.)
Nitrilosiidide taset kehas saab jälgida. Kui keha töötleb lagundades nitrilosiide, siis on tekkivaks laguproduktiks tiotsüanaat. Tiotsüanaadi taset veres saab mõõta. Dr Binzel leidis üldsiselt, et patsiendid, kellel läheb kõige paremini on need, kelle veres on tiotsüanaadi tase 1,2 ja 2,5 mg/dl kohta. (Kasulik kõrvalnähe seisneb selles, et tiotsüanaati tuntakse kui loomulikku vererõhu reguleerijat.) (Griffin p 91)
Laetril ei ole ainus nitrilosiidide allikas. Umbes 1500 toitainet sisaldab nitrilosiide. Nende seas aprikoosiseemned, virsikuseemned, kirsiseemned, õunaseemned, jõhvikad, pohlad, ploomiseemned, mustsõstrad, mustikad, maasikad, ubade idud, võioad ja makadaamia pähklid. Laetrilist tulenev kasu seisneb selles, et ta aitab tõsta nitrilosiidide taset kehas ( ja seeläbi taastada keha teist kaitseliini vähi vastu) palju kiiremini kui vaid dieedi kaudu saaks seda teha.
Dieet patsientidele:
Kui toit on loomne või tuleb loomadelt, siis te ei saa seda süüa! S.t. kõik lihatooted, kodulinnud, kalad, juustud, kodujuust ja muud piimatooted. Põhjus: loomse valgu seedimiseks kulub suur kogus seedeensüüme (need on ensüümid, mis lahustavad valgukihti vähiraku ümber, mille tagajärjel saavad valged verelibled vähirakud hävitada). Patsient peaks sellel dieedil olema vähemasti 4 kuud, et taastada kehas ensüümidest koosnev esimene kaitseliin.
Kui see ei pärine loomast, siis sa võid seda süüa, kuid mitte termiliselt töödelda (ei keeta, hautada ega praadida) Põhjus: värsked puu- ja aedviljad sisaldavad tähtsaid ensüüme, kuid iga temperatuur, mis on üle 54 kraadi Celsiuse järgi hävitab ensüümid. Sellepärast ei tohi puu- ja aedvilju küpsetada, keeta, pudelisse panna, konserveerida ja praadida, ega ka hautada. Neid võib kodus külmutada, kuid poes müüdav külmutatud kraam on tihti ennem muul moel termiliselt töödeldud. Samuti kasutage rohkesti värsketest aedviljadest ja maitsetaimedest tehtud salateid segades neile hulka hapukoore asemel külmpressi oliiv- või muud samakvaliteedilist toiduõli. Orgaaniliselt kasvatatud külmpressi sojaõli on samuti väga hea.
Salati kate: kasutage taimeõlisid ja mitte kunagi rafineeritud suhkrut – kasutage toorsuhkru siirupit või mett.
Kasutage meresoola mõõdukalt, jodeeritud sool kõlbab samuti (ei tohi sisaldada fluori). Kasutage taimi ja vürtse.
Ei valgele suhkrule ja valgele jahule – need viivad organismist välja kaltsiumi ja B grupi vitamiinid. Ei säilitusainetele.
Sööge nii palju erinevaid aedvilju kui võimalik. Näiteks: toorest peeti, kapsast, kaalikat, rohelist sibulat, küüslauku, kõrvitsat, suvekõrvitsat, porgandit, pastinaaki, peterselli, sellerit, tilli, ingverit, basiilikut, toorest kartulit aegajalt (kartulit võib keeta küll , kuid ka haudepotis ja koos koortega), porrulauku, juudikartulit, maisi, sojaube idandatult, mungube idudega, lutserni, hiinakapsa, musta sinepi seemneid idandatud kujul; idandatud nisu ja idandatud kress-salatit. Puuviljadest: arbuusi koos seemnetega, melonit koos seemnetega (neid mõlemat sööge ainult üksinda, ilma muude puuviljadeta), kõiki luuviljalisi koos seemnetuumaga, õunu-pirne, mis kodumaal on kasvanud, pähkleid kodumaalt ja ka mujalt; kuivatatud puuvilju ja rosinaid, mida on öö läbi puhtas vees leotatud, ehk fermenteeritud: koos veega, nagu kompotti (selleks sobivad kuivatatud viigimarjad, -rosinad, -mustad ploomid, -õunad jne. Aedvilju olgu dieedis 60% ja 40% olgu puuvilju ja marju.
Kasutage samuti puuvilju koos seemnetega, välja arvatud tsitruselisi, millistes ei ole nitrilosiide. Hankige oma valk aedviljadest, et kasutada vähem seedeensüüme nende seedimiseks. Valgurikkad on eelkõige soja ja sojatooted (ka sojapiima võib kasutada, sest see ei ole loomne). Samuti on kasulik sojajuust, ehk tofu.
Dieedi valgulist osa võib termiliselt töödelda.
Täisteranisu tooted, täisteraviljast leivad. Mais. Valgurikas tatar.
Võid on vähestes kogustes lubatud kasutada, kuid mitte kunagi margariini. Margariinist peaks loobuma ka iga terve inimene.
Pähklid on valgurikkad. (mitte röstitud pähklid ja maapähklid jne, sest röstimine toodab happelist keskkonda)
Kuivatatud puuviljad sisaldavad valke.
Ube saab keeta ja hautada, et neist valke kätte saada. Milliseid saab toorelt süüa, neid tuleb süüa toorelt. Ei mingit muud piima kui hapupiima, mis on otse tulnud talust ja ei ole töödeldud. Kuna sellist on raske saada, siis on soovitatav tarvitada sojapiima. Ei mingit kofeiini. Taimeteed on OK.
Peale 4 kuu möödumist, kui patsiendil on tervis hea, siis võib dieeti vabamaks muuta, lisades sinna kana, kalkuni ja kala. 90% dieedist peaks olema sama, mis oli ka eelnevalt, pluss kana, kalkun ja kala – kui on vajadust enam nende järgi. Samuti võib 10% olla punast liha, termiliselt töödeldud aedvilju. (Hügieenis mitte kasutada fluoriga hambapastat: hea on kasutada India Ajurveeda hambapastasid, mis on puhtad selles mõttes). Fluor on äärmiselt mürgine hallutsinogeen.
Peab alatiseks jääma vitamiinide, ensüümide ja laetrili peale (1gm päevas). See ei pea olema tabletina, vaid võib kasutada seemneid, mis annavad eelpooltoodud kogustes 1 grammi välja.
Tõlkinud Enn Kaljo
2 comments:
ja kas töötab?
Huvitav, kas kellelgi on kogemusi?
Asja teeb keerulisemaks muidugi see, et pooli asju ei ole saada.
Kust nt seda B17 vitamiini tablette saab?
Või kas siis keskturu aprikoosiseemned on mõttetud? :O
kas õige aprikoosituuma tunneb ära siis mõruduse järgi?
Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed
erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: ( maviscalos_laen_laenamine@outlook.com ). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.
DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.
Post a Comment