BLOGGER TEMPLATES - TWITTER BACKGROUNDS »

Thursday, February 9, 2012

Kuidas teha vahet ihal ja armastusel?

Kuidas saada aru, kas suhe põhineb vaid silmipimestaval lummusel ja füüsilisel ihal või on tegemist hoopis armastusega, mis pakub tõelist rõõmu ja teineteise seltsi nautimist ka pikemas plaanis?
Üsna sageli näeme, et seksuaaliha on kuulus oma terve mõistuse ja intuitsiooni kustutamise võime poolest eriti tundlike inimeste puhul. Miks? Sest seksuaalne kiindumus on programm, mis tekib muutunud teadvuseseisundis eesmärgiga toota järglasi. Uurimuste järgi on aju protsessid selles faasis sarnased uimastite mõju all olemise seisundile. Aju-uuringute pildid näitavad, et ajus aktiveerub sama piirkond, kui sõltlane saab kokaiinidoosi, või kui inimene kogeb intensiivset füüsilist külgetõmmet teise suhtes. Samuti suhte varasemates faasides, mil seksuaalhormoonid möllavad, toidetakse iha idealiseerimise ja projektsiooni kaudu. Teisisõnu näed teises seda mida sa loodad või vajad teise olevat selle asemel, et näha tegelikku inimest, vigu ja muud.

Iha toetub puhtalt füüsilisele meeldivusele ja fantaasiale, ning tihti kaob kui „päris“ inimene nähtavale tuleb. Selles faasis kantakse justkui roosasid prille ja temas(keses) „ei ole midagi valesti“. Siis meeldib teise juures kõik. Armastada ei tähenda iha välistamist. Tegelikult iha võib juhtida armastuseni. Kuigi armastus, mis ei baseeru idealiseerimisele või projektsioonile, eeldab aega teineteise tundmaõppimiseks. Allpool mõnedon märgid iha armastusest eristamiseks.

Iha märgid:

· Oled totaalselt fokusseeritud teise kehale ja väljanägemisele.

· Oled huvitatud seksist, kuid mitte vestlustest.

· Sa hoiaksid suhte pigem fantaasia tasandil, et mitte arutleda tunnete teemadel.

· Sa tahaksid lahkuda peagi peale seksi, et mitte mõelda hommikul koos ärgates hommikusöögi peale.

· Olete armastajad, mitte sõbrad.

Armastuse märgid:

· Sa soovid koos veeta pigem kvaliteetaega, kui seksida.

· Sukeldud vestlustesse unustades aja.

· Kuulate ausalt teineteise tundeid ja soovite teha teist õnnelikuks.

· Kaaslane motiveerib sind saama paremaks.

· Soovite mõlemad kohtuda teineteise perekonna ja sõpradega.

Seksuaalse külgetõmbe väljakutse seisneb oma keskmes viibimises ja kõhutunde kuulamises eriti suhte varajases faasis. See ei ole kerge ülesanne kui hormoonid vohavad, kuid on oluline suhte kohta otsuste tegemiseks. Siinkohal mõned vihjed, mis aitavad kiindumuse korral keskmesse jääda. Pole vaja iha „juhet välja tõmmata“, kuid allolevad vihjed võivad juhtida suurema teadlikkuse poole ja vältida kiindumusse uppumist.

Neli negatiivset kõhutunnet suhetes:

1. Tasane sisehääl teatab ohust või manitseb olema ettevaatlik

2. Sul on halb enesetunne, ebamugavus, või energiakadu peale kallimaga koos olemist.

3. Su kiindumine tundub Sulle destruktiivne või „pime“.

4. Sul on ebamugav tunne tema tähelepanu ja kohtlemise pärast, kuid kardad, et kui seda talle mainid, siis tõukad ta endast eemale.

Olles aastaid tööd teinud vägivalla ohvritega olen pannud tähele, et naiste kõhutunne on neile suhte alguses alati märku andnud, et midagi oli valesti, kuid nad otsustasid seda ignoreerida. Muster on üsna järjekindlalt sarnane. Enamasti on lugu selline: „Ma kohtusin mehega. Alguses oli ta kena, seksikas, võttis mu jalust maha. Meie vahel oli imeline elekter. Summutasin sisetunde hääle endas, kuna tõlgendasin seda kui hirmu suhtes teisest sõltuvusse jääda. Kui hiljem ilmnesid vägivalla aktid, olin juba ülepeakaela konksu otsas“. Mõned kõhutunde märgid on kõike muud, kui peened. Üks naisterahvas näiteks maandus esmaselt kohtumiselt tulles haiglasse psühhosomaatilise kõhuvaluga. Kuid kas see takistas teda oma kaalslast edaspidi kohtamast? Ei. Sellistelt naistelt saame me tõelise maailmas elamise õppetunni: hoolimata sellest kui vastupandamatu keegi meile tundub, tuleks esmajoones pöörata tähelepanu oma sisetunnetele, mis annavad võimaluse tunnetada tundmatut.

On palju parem alustada suhet kellegagi, kelle suhtes kõhutunne on meeldiv. Sel juhul ei ole vaja kahelda. On vaja anda endale luba oma kõhutunde kuulamiseks kui see teatab: „see inimene on Sinu jaoks tervislik. Teil on võimalik teineteist õnnelikuks teha“. Et olla õnnelik, peab riskima, kuid samuti võtma arvesse ilmnevaid ohusignaale. Sellisel viisil on võimalik targalt siseneda toetavasse suhtesse, mida oled igatsenud.

Autor: Elina Kirt
Allikas: www.teraapia.com

0 comments: